Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/67518/virtual/www/domains/ecstaticwisdom.com/wp-includes/post-template.php on line 284

Na cestách po Asii… Na závěr: kdo požádá, ten dostane

„Strávila jsem 80 dnů v Asii, mimo facebook, mimo práci, jen s mužem a dítětem. Chtěla jsem se podívat sama na sebe a zjistit, kdo doopravdy jsem.“ …Když jsem odjížděla do Asie, chtěla jsem změnu. Nepočítala jsem s tím, že bude tak razantní. Odjížděla jsem jako dula, lektorka předporodní přípravy a ženských kruhů, nadšená majitelka obchůdku s dárky z Avalonu, žijící ve svém kouzelném domečku na zeleném okraji Prahy. Vrátila jsem se a měla chuť vše vyhodit z okna. A teď pečlivě přebírám semínka všech svých tužeb a záměrů, abych našla ty pravé a vyhodila (nebo pečlivě předala dál?) ten zbytek.

Fotor0407134756

Kdo požádá, ten dostane

…Vyhodila jsem spoustu věcí – oblečení, semináře, které mě již nebavily, plány k projektům, ve kterých jsem necítila žádnou vášeň, staré závazky, kterým již uplynulo datum spotřeby, tak dobře vypadající plány do budoucna… a facebook. Za to jsem obzvlášť vděčná. Byla jsem mimo facebook přes tři měsíce a neplánuji se teď vracet. Určitě se tam budou objevovat pozvánky a zajímavosti z mého života.. ale bude ho spravovat někdo za mne. Pokud si chcete popovídat se mnou – napište mi email, nebo lépe zavolejte, anebo – úplně nejlépe – pojďme na kávu (pro eko-bio přátele – může být i bylinkový čaj)!

Vyhazuji vše, co už nejsem já, i to, co vlastně nechci být, a hlavně to, v čem je mi tak pohodlně, protože to dobře umím, má to smysl a přináší to změnu do světa… To potřebuji vyhodit jako první.

Co zbude? Snad jen pravda. Jádro toho, co opravdu jsem.

Fotor0407135145

Chci nové výzvy… nechci se již potácet v pohodlných kolejích, kde stačí mých 55% pro potlesk ve stoje. Chci se muset snažit – muset být to nejlepší, co můžu. A to určitě nebude tady. V půlce cesty nočním vlakem ze severu na jih Thajska jsem si musela přiznat, že nejsem hrdá na to, co jsem, ani na to, co můžu být, když budu pokračovat na stejné dráze. Jdu tedy dál – hledat sebe, najít tu, kterou fakt chci být, abych na sebe mohla bych hrdá. A zároveň neustále cítit rozkoš v těle.

Do Prahy se budu ráda vracet – stejně jako do Bratislavy – na úžasné pracovní víkendy plné inspirace, neuvěřitelných žen a nových zkušeností. Ale mým domovem již nebude… Děkuji jí za všechny ty roky a s radostí se loučím.

Co se mne bude? Uvidíme, zatím ještě třídím poklady a odpady svého života. Co vím jistě, je, že budu pokračovat v práci se ženami a s ženským tělem. A pokud neuspěju nebo pokud to nebude ono? No, tak se vrátím plná nových zkušeností, širších perspektiv, s vylepšeným životopisem a hlavně s tím, že jsem měla odvahu to zkusit. Ale každopádně to vidím na byt u řeky v centru Londýna a potom na domeček v Yangonu či Chiang Mai. Tak mi, holky, prosím držte palce.

Fotor0407140123

Praktické informace

Na jaře 2014 je tedy moje poslední „sezóna“ v ČR, jelikož se definitivně a napořád stěhuji za mužem do Londýna a chystám se zpět na univerzitu – budu zkoumat ženská témata, tentokrát z akademického pohledu. 🙂

Takže pokud váháte, přijďte teď, další příležitost v nejbližších pěti letech asi nebude. Chystáme se totiž potom přestěhovat do Jordánska nebo do Indie a doufám, že potom ještě dále na východ… cílová destinace Barma.

Co bude pokračovat, jsou moje cesty – Avalon a Provence budou možná teď naposledy, zato přibudou nová úžasná místa (ve spolupráci se slovenskou cestovní kanceláří) jako například Nový rok v Thajsku nebo jarní výlet do Himalájí do Bhútánu, kam jste samozřejmě zvané

Fotor0407140953

 

5 míst, kam se určitě vrátím (třeba i bydlet)

 

  • Chiang Mai / Pai, Thajsko– k bydlení

Naprosto nádherná oblast v horách na severu Thajska s obrovskou koncentrací neziskovek, fair trade společností a uprchlických táborů. Úchvatné výhledy, spousta horkých pramenů, úžasná rozmanitost místní kultury, fantastická káva a nespočet reggae reggae hippies.

  • Bagan, Barma– na návštěvu

Čtyři tisíce chrámů na jednom místě? Vypadá to neuvěřitelně – když se teď dívám na fotografie, tak si říkám, zda to byl sen či skutečnost: vypadá to jako něco mezi pohádkou a nádhernou počítačovou grafikou. Zatím se tu běžně jezdí v kočárech tažených koňmi. Určitě se toto místo bude měnit.. doporučuji jet co nejdříve! J

  • Jezero Inle, Barma – k bydlení (do roka)

Krajina a kultura jsou tu naprosto unikátní. Nádhera přírody a neskutečná krása lidské duše v oblasti, která už je opravdu blízko konfliktních zón v horách, jejichž příchuť (ať už v podobě všudypřítomné armády – pokud tedy odbočíte z turistické stezky – nebo v rozmarnosti krojů velkého počtu uprchlíků) je velice dobře cítit.

  • Ayahuttaya, Thajsko– na návštěvu

Nádherné ruiny neskutečných chrámů – málo turistů a na mnoha místech absolutní svoboda… zkoumat, lézt i fotit.

  • Singapur – k bydlení

Neuvěřitelná bublina nepochopitelného bohatství uprostřed Asie. Pocitově – koloniální město, jen kolonie nikomu nepatří a místní jsou bohatší než expaty. Komfort a ceny jako v Londýně – až na to, že jste mezi Indonésií a Malajsií (kam na víkend?) a je tu úžasné klima.

 

(Kam se opravdu nevrátím dobrovolně je Angkor Wat v Kambodži)

Fotor0407140452_1

Komentáře